Alfa Romeo Stelvio najpiękniejszym SUV-em klasy premium POWRÓT

  • Alfa Romeo Stelvio uwiodła Czytelników portalu motoryzacyjnego Moto.pl, którzy miażdżącą większością głosów okrzyknęli ten model najpiękniejszym SUV-em klasy premium.
  • Pierwszy SUV w przeszło 100-letniej historii włoskiej marki zdobył imponujące 64% głosów, deklasując konkurencję.
  • Zwycięska Alfa Romeo jest już dostępna w sprzedaży, w cenie od 169 700 zł za wersję Stelvio z silnikiem 2.2 Turbo Diesel 16v o mocy 180 KM, z napędem na tylną oś i automatyczną, 8-biegową skrzynią.


Alfa Romeo Stelvio uwiodła Czytelników portalu Moto.pl, którzy miażdżącą większością głosów okrzyknęli ją najpiękniejszym SUV-em klasy premium. I choć ten pierwszy Sport Utility Vehicle w przeszło 100-letniej historii marki pojawił się w polskich Salonach Sprzedaży zaledwie dwa tygodnie temu, zdążył już podbić serca miłośników motoryzacji i zdobyć aż 64% głosów (1445 kliknięć) w pojedynku zorganizowanym przez portal Moto.pl. Czytelnicy docenili sportową elegancję i unikalne wzornictwa Stelvio oraz wyjątkowego „ducha" Alfy Romeo.

W Stelvio przestronność i wymiary samochodu sportowo-użytkowego idealnie harmonizują z cechami charakterystycznymi dla marki. Linia nadwozia odzwierciedla bezkompromisowe dążenie Alfy Romeo do uzyskania pożądanego piękna i maksymalnej funkcjonalności. Jak żaden inny model Stelvio łączy w sobie możliwości, które właściwie powinny się wykluczać. Ponadto, pierwszy raz w historii SUV o tak dużym prześwicie, może poszczycić się tak wyraźnie sportową linią.
Zwycięska w glosowaniu Alfa Romeo Stelvio zostawiła daleko w tyle takich rywali jak: Audi Q5, BMW X3, Jaguar F-Pace, Land Rover Discovery Sport, Lexus NX, Mercedes GLC, Porsche Macan czy Volvo XC60.


WIĘCEJ INFORMACJI